Alınabilecek En İyi 10 Tıraş Makinesi Modeli

Bir erkeğin olmazsa olmazı olan tıraş makineleri, son zamanlarda piyasa oldukça çeşitlendi. Biz  de karma olarak en iyi 10 tıraş makinesini sıralamak istedik. Artık jiletle kesilmiş kadar pürüzsüz tabir-i caizse sinek kaydı bir tıraş yapabilen tıraş makineleri de piyasada modeline ve kullanım amacına göre değişiklik gösterebiliyor.

Ülkemizde Covid-19 salgınının görülmesinin ardından kuaförlerin kapanması ile birlikte saçımızı, sakalımızı kendimiz tıraş eder olduk. 🙂 Bu nedenle bu yazımızda sizlere 3 adet sadece sakal tıraşı yapabileceğiniz, 7 adet hem saç hem sakal kesebileceğiniz tıraş makinesi önerisinde bulunduk. Sizinde önerdiğiniz veya eleştirdiğiniz ürünler varsa yorumlar kısmında belirtiniz.

Powertec Tr258 Saç ve Sakal Tıraş Makinesi ~80 TL

Ürünün fiyatına göre performansı oldukça yeterli. 2.4 V DC gücünde motor ve 60 dakika kadar kullanım süresi mevcut. Tabi bu kullanım süresi pili eskidikçe düşüyor. Bu makine ile ense, sakal, bıyık düzleme işlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sinbo SS-4037 Sakal Tıraş Makinesi ~100 TL

Sinbo markasını hepiniz duymuşsunuzdur. Bu ürün ile sakalınızı sinek kaydı kesebilirisiniz. Malzeme kalitesi olarak kaliteli bir ürün fakat yüzü hassas olanlardan zaman zaman tahriş etme şikayetleri geliyor. Aynı zamanda seç kesiminde kullanılmıyor.

Philips Multigroom 3000 Serisi MG3720/15 Saç ve Sakal Tıraş Makinesi ~170 TL

Philips, tıraş makinesı için en iyi markalardan diyebiliriz. MG3720/15 fiyatına göre ihtiyacınızı fazlasıyla karşılıyor. 8 adet değişebilir başlığı ile birlikte istediğiniz numarada sakal tıraşı olabilir aynı zamanda saçınızı kesebilirsiniz. 16 saat tam şarj edildikten sonra kesintisiz olarak 1 saat kullanıma uygun olan Li-ion bataryası bulunmaktadır.

Moser 1411-0050 1400 Mini Saç ve Sakal Tıraş Makinesi ~225 TL

Dıştan bakıldığında eski tip tıraş makinelerine benzese de bu ürün fiyatına göre bir çok tıraş makinesine fark atıyor. Üstelik ürünün yanında 1 adet kesim tarağı, 1 adet temizleme yağı ve 1 adet temizleme fırçası hediye olarak veriliyor. Kablolu olması sizin için sorun teşkil etmiyorsa motor gücü olarak fazlasıyla yeterli bir cihaz.

İnter Mac3 TC-1453 Saç ve Sakal Tıraş Makinesi ~250 TL

Yine görünüş olarak eski tür tıraş makinelerine benzer bir makine ama sağlamlık açısından İnter Mac 3 fazlasıyla sağlam bir ürün. Saç ve sakal kesebilen bu ürün kuaförler için üretilmiş olup hem kablolu hemde kablosuz olarak kullanabiliyorsunuz.

Braun BT 3021 Saç ve Sakal Tıraş Makinesi ~320 TL

Braun da tıraş makinesi üretiminin hakkını veriyor. Paslanmaz bıçak ve su altında da kullanabileceğiniz ürünler arasında yer alan Braun BT3021, “almışken iyisi olsun” diyorsanız tam düşündüğünüz ürün. 0,5 mm’ye kadar kademeli olmasıyla sakal geçişleri çok güzel ayarlanabiliyor. Aynı zamanda 40 dakikaya kadar kullanım süresi var. Ultra keskin bıçaklar, uzun veya kalın tüyleri asılmadan ve çekmeden kesiyor.

Braun 3 310S Islak ve Kuru Saç ve Sakal Traş Makinesi ~350 TL

Yine Braun’un sadece sakal kesmek için ürettiği bu ürün cilde karşı hassaslığı ile listemize girmeye hak kazandı. Birbirinden bağımsız haraket eden üç farklı tıraş folyosu bulunan Braun 310S cilde maksimum temas uygular. 5 dakika şarj eksiksiz bir tıraş için yeterlidir. Pürüssüz bir yüz için kesinlikle öneriyoruz.

Remington MB4700 Touch Tech Saç ve Sakal Tıraş Makinesi ~450 TL

Çok bilindik bir marka olmaması sizi yanıltmasın Remington’ın yepyeni ürünü olan TouchTech, sakal düzeltme teknolojisinde son teknoloji ürünüdür. Motorlu taraklar 175 farklı uzunluğa ayarlanabiliyor. En üst seviyede hassasiyetle tıraş olabileceğiniz bu sakal kesme makinesi, 0.1 mm aralıklarla ayarlanabiliyor. Dijital olarak, dokunmatik ekran ara yüzü ile de güncel teknolojiyi sizlerle buluşturuyor.

Philips 5000 Serisi S5070/59 AquaTouch Sakal Tıraş Makinesi ~600 TL

ComfortCut Bıçak Sistemi ile yüzünüzde tıraş esnasında asla tahriş olmaz ve kanama olmaz. Cildinizde pürüzsüz biçimde kayar ve cildinizi korur. Hızlı ve yakın bir tıraş için başlıklar 5 adet bağımsız hareket özelliğine sahip 5 boyutlu Flex başlıklar, boyunda ve çene hattında bile yakın cilt teması sunar.

Philips Multigroom 7000 Serisi MG7715/15 Saç ve Sakal Tıraş Makinesi ~750 TL

Gelelim listemizin liderine. Fiyatı biraz yüksek ols ada ömürlük bir cihaz olan Philips Multigroom, en hassas ve çok yönlü olup yanında 13 başlık ile birlikte hem saç hem sakal tıraşı yapabiliyor. Aynı zamanda burun ve kulak kılı alma aletine de dönüştürebiliyorsunuz. DualCut bıçaklar ve kaymaz kauçuk tutma özelliği ile kullanımı oldukça kolay. 120 dakikaya kadar kullanım süresi olup su altında da kullanılabiliyor.

Kişisel tercihlere göre listemiz değişiklik gösterebilir. Siz de tüm okurlarımız ile paylaşmak adına varsa kullandığınız veya önerdiğiniz modeli alt kısımdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Exit mobile version