Alınabilecek En İyi 10 Yazıcı Modeli

Teknoloji ne kadar gelişse de yazıcılar hala bizim için ilk gün ki değerini koruyor. Evlerde, okullarda, ofislerde çıktı alma, fotokopi çekme ihtiyacımız her zaman var. Bizd e bu yazımızda alınabilecek en iyi 10 mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcıyı seçtik. Her bütçeye uygun çeşitli yazıcı modellerini ve fiyatlarını aşağıdan bulabilirsiniz.. Siz de önerdiğiniz yazıcı markalarını yorumlarda belirtebilirsiniz.

Öncelikle size uygun olan yazıcı türüne karar verin, eğer arada sırada yazdırmak için evin bir köşesinde bulunsun diyorsanız mürekkep püskürtmeli yazıcıları öneriyoruz, çünkü hem daha kolay taşınabilir, daha ucuz ve daha kaliteli renkli çıktılar alabilirsiniz. Diğer yandan lazer yazıcılar her ne kadar yüksek fiyatlı olsa da yazdırma sırasında daha düşük baskı maliyeti sağlıyor ve bu nedenle devamlı kullanım için daha avantajlı bir hale geliyor. Ofislerde, okullarda ve bu işi ticari olarak yapan fotokopicilerde bu nedenle lazer yazıcılara denk geliriz. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte küçük boylu lazer yazılarda çıkmaya başladı, bu nedenle ev için de kullanılmaya başladı.

Sizlere 5 adet mürekkep püskürtmeli, 5 adet lazer yazıcı önerisi hazırladık, başlayalım;

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

Canon E414 Tıpalı Kartuşlu Yazıcı,Tarayıcı, Fotokopi – 220 TL

Listemizin ilk sırasında Canon E414 bulunuyor. E414’ün bizi en çok etklieyen özelliği ise tıpalı kartuş sistemi ile kartuşun bitmesi durumda kolaylıkla temin edebildiğimiz tüpler içirisindeki yazıcı mürekkepleriyle kendimiz doldurabiliyor olmamız. Ev kullanımı için ideal olan E414 fiyatının karşılığını fazlasıyla veriyor.

Canon Pixma E304 Airprint +Wifi Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı ~250,00 TL

Fiyatına göre performansı ve özellikleri oldukça iyi olan Pixma E304, Bluetooth ve Wifi desteği ile cep telefonunuz ile kablosuz bağlanabilir ve yazdırmak istediğiniz içeriği 48001 x 1200 dpi’ye kadar çözünürlükte yazdırabilirsiniz. Tek kartuşta Siyah: ~400 sayfa Renkli: ~300 sayfa çıktı alabilirsiniz. Ev kullanımı için en ideal ürünlerden birisi diyebiliriz.

HP Deskjet 2632 Fotokopi + Tarayıcı + Wi-Fi + Airprint Yazıcı V1N05B  ~320 TL

Dakikada 8 sayfa yazdırabilen Hp Deskjet 2632 püskürtmeli olmasında rağmen hızlı yazdırabiliyor. Bu üründeki tek olumsuz nokta kartuşun çok çabuk sürede bitmesi, çok sık yazdırma yapmayı düşünmüyorsanız kesinlikle baskı kalitesi olarak Deskjet 2632’yi öneriyoruz.

 

HP Officejet Pro 8013 Wi-Fi +Tarayıcı + Çok Fonksiyonlu Yazıcı ~680,00 TL

Yine Hp marka olan Officejet Pro 8013 hız konusunda mürekkep püskürtmeli yazıcılara göre gerçekten hızlı çalışıyor. 1200 x 1200 çözünürlüğünde baskı alabiliyorsunuz ebat olarak biraz büyük olması dışında bir kusura olmayan OfficejetPro 8013 isminden de anlaşılacağı üzere ofis ve firmalar için fazlasıyla hızlı ve yeterli.

Epson L5190 Yazıcı ~1200 TL

Çok bilindik bir marka olmamasına rağmen yazıcı üretimi olarak Epson üst düzey bir yazıcı markasıdır. Fiyat ve performans olarak L5190 yine tıpalı kartuş sistemi ile evde mürekkep tüpleri ile kendiniz çok kolay bir şekilde doldurabilir. 5760 x 1440 DPI çözünürlüğündeki baskısı ile galeri kalitesinde renkli çıktılar alabilirsiniz.

Lazer Yazıcılar

Pantum P2500 Mono Lazer Yazıcı ~330 TL

Listemizin ilk sırasında olan Pantum P2500 boyutu nedeni ile avantajlı, çünkü diğer Lazer yazıcılara göre oldukça küçük ve taşınabilir. Dakikada 22 sayfaya kadar baskı yapabilirsiniz.

HP LaserJet Pro M102W Wifi + AirPrint + Lazer Yazıcı ~750 TL

HP mürekkep püskürtmeli yazıcılarda olduğu gibi lazer yazıcılarda da başarılı. Bir sayfa 7,3 saniye kadar kısa bir sürede yazdırın. Otomatik Açılma/Otomatik Kapanma Teknolojisi ve Anında Açılma Teknolojisi ile enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Kyocera FS-1120MFP Lazer Yazıcı/Tarayıcı/Fotokopi/Faks  ~1000 TL

Kyocera’nın FS-1120MFP olan bu modeli her ne kadar eskisi kadar faks kullanılmıyor olsada bu özelliğide içinde barındırıyor. Okul ve iş yerlerinde en çok tercih edilen ürün olup kartuş haznesinin yeterli genişlikte olmasıda bu ürünün büyük artılarından biridir.

Lexmark MB2236ADW  Lazer Yazıcı ~1200 TL

Dakikada 34 sayfaya kadar baskı yapabilen Lexmark hız konusunda oldukça iddalı, Wifi sayesinde kablosuz bağlantı ve yine faks cihazı olarak da kullanılabilmektedir.

OKI MC573DN Çok Fonksiyonlu Renkli A4 Lazer Yazıcı ~3000 TL

Oki marka üst düzey lazer yazıcı isteyenler için fazlasıyla yeterli bir üründür. Dakikada 30 sayfa yazmasına rağmen yüksek çözünürlük ve canlı renklerde baskı alabilirsiniz. Sadece bu modeli için değil diğer bütün modelleri işinizi yeterince görecektir. Tonerini rahatlıkta temin edebiliyorsunuz aynı zamanda tek dolumda 1500 sayfa baskı yapabilirsiniz. Eğer bir lazer yazıcıya ihtiyacınız varsa ve bütçeniz yeterliyse kesinlikle bu ürünü öneriyoruz.

Exit mobile version