Alınabilecek En İyi 6 Kamera Modeli

0

Günümüzde her ne kadar artık cep telefonları da yüksek kalitede fotoğraf ve videolar çekebiliyor olsa da gerçek anlamda profesyonel görüntüler almak isteyenler için alınabilecek en iyi 6 farklı kameradan bahsettik.

Burada profesyonel modellerden bahsetmemizin sebebi cep telefonlarımızın da neredeyse artık yarı profesyonel ürünler gibi çekim yapması. Tabi yine aynı markaların birçok başka modeli mevcut fakat biz bu fiyatına göre en uygun olanları tespit ettik. Sizin de önerdiğiniz kamera modelleri varsa yorumlarda belirtiniz.

Canon EOS 600D ~2000 TL

Eğer bu işe yeni başladıysanız kesinlikle ilk aşamada Canon 600d işinizi görecektir. 18 megapiksel CMOS sensörü ve 9 noktalı geniş alanlı AF ve iFCL ölçümü ile tam profesyonel kameralara hemen hemen denktir. Video çekim özelliği de olması yine 600d’yi almanız için büyük bir etken.

NIKON D5300 ~2800

24 mega piksel kamerası ile bulunduğu segmentteki diğer kameralara fark atan Nikon D5300, aynı zamanda Wi-Fi işleviyle fotoğraf makinesi doğrudan bir akıllı cihaza bağlanabilir ve böylece fotoğrafları çeker çekmez paylaşabilirsiniz. Düşük ışık koşullarındaki güçlü performansı (ISO 25,600’e kadar çıkarılabilir) ise karanlık ortamlarda net fotoğraflar çekmenizi sağlar.

Canon EOS 200D ~3200 TL

24,2 megapiksel fotoğraflar kalitesi yanında, akıllı telefonunuzdaki ile benzer kontroller ve dokunmatik ekran ile EOS 200D’nın kullanımı ilk andan itibaren kolaydır. Siz de yavaş yavaş profesyonelleşme yolunda gidiyorsanız Canon EOS 200D’yi tercih edebilirsiniz.

Sony Alpha A6000 ~3500

Sony, son yıllarda aynasız kamera üretimi ile çoğu DSLR kameraya fark atmış durumda. 24.3 MP APS-C CMOS sensör kullanan Sony A6000, saniyede 60 FPS video çekim kaydı ile sinematik görüntüler almanız mümkün. Tek kusuru çok çabuk ısınması ve bataryasının yetersiz olması. Bunun içinde yine diğer DSLR kameralardan farklı olarak PowerBank ile şarj edebiliyor olmanız.

Canon Eos 90D ~7000

Canon’un en yeni kameralarından biri olan 90D 32,5 megapiksellik CMOS Sensörü ile 4K UHD video kaydı alabilmeniz mümkün. Aynı zamanda  10fps’lik seri fotoğraf çekimi ile saniyede 10 kare yakalayabilirsiniz. Wifi-Bluetooth özellikleri ile uzaktan bağlantı, hareketli ve dokunmatik ekranı ile son zamanlarda bu fiyata alınabilecek en iyi tam profosyonel kamerlardan birisidir.

Sony Alpha a7 II ~8500

Eğer bütçenizi biraz daha zorlayabilirseniz yine SONY ailesinden olan Alpha 7IIönerilenler lisemizin olacak. Özellikle video kaydı için otomatik fokuslarda lensin sessiz çalışması yaptığınız işe profosyonellik katıyor. 24,3 MP 35 mm full frame sensörü DSLR’lerin yarı ağırlığındaki gövdeye sığdıran bu model, bir dönüm noktasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi anlamına gelmekte. Kabul Et Gizlilik Politikası