Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En İyi Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesi alırken nelere dikkat etmeli sorusuna yönelik hazırlamış olduğumuz bu yazı, doğru bulaşık makinesine ulaşmanıza olanak sunacak. Evlerimizin bazı önemli temel ihtiyaçları vardır, bu önemli ihtiyaçlardan biri ise; bulaşık makineleridir. Sadece bir bulaşık makinesi deyip geçmek yapılacak en büyük hatalardan biridir. Her elektronik cihazda olduğu gibi bu üründe de bazı ön araştırmaları çok iyi yapmak gerekir.

Bulaşık makinesi fiyatları ile birlikte kalitesini de göz önünde bulundurmak ve yıkama başına tükettiği su, harcadığı enerji gibi birçok detayı da ele almanız gerekir. Bu konuda oldukça başarılı marka ve modellerin olduğunu söylemek isteriz. En az su harcayan bulaşık makinesi, herkesin istediği en önemli detaylardan biridir.

Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulaşık makinesi alırken bazı özellikleri göz önünde bulundurmak, ileriki dönem için faydanıza olacaktır. Ön araştırmasız alınacak bir bulaşık makinesi; kişiyi mutlu etmediği gibi uzun kullanım süresi de sunmayacaktır.

1. Ürün Tipi

Bu konuda seçim yapabileceğiniz 2 tip ürün bulunuyor: solo veya ankastre. Mutfak mobilyanızın durumuna göre seçim yapmanız gerekiyor.

2. Enerji Verimliliği

Dünyamızın kıt kaynaklarını en verimli kullanmamız gerektiği bu dönemde bizce en önemli konulardan birisi enerji verimliliği. Ürün seçimi yaparken en azından alternatiflerinizin enerji etiketlerini gözden geçirmeniz gerekir. bu konuda minimum A++ enerji tüketimi veya maksimum yıllık 3000 lt/yıl değerinde bir ürün seçmeniz hem sizin hem de dünyamız için faydalı olacaktır.

3. Servis Ağı

Diğer birçok beyaz eşya konusunda da değindiğimiz üzere en önemli konulardan birisi servis ağı ve satış sonrası hizmetler. Kötü günleri de düşünerek ürününüzde herhangi bir arıza olması durumunda hem düşük maliyetli tamirat hem de yedek parça bulunurluğu önemli bir konudur.

4. Ürün Kapasitesi ve Program Sayısı

Ürünlerin içine sığabilecek bulaşık kapasitesine göre 12-14-16 kişilik seçenekler oluşuyor. Ortalama 14 kişilik bir seçim yine faydanıza olacaktır. Bu kategorideki diğer bir konu ise program sayısı. 2-10 arası alternatifler mevcut. Bu konuda bütçeniz belirli olacaktır ancak yine de bulaşık makinesi kullanırken ortalama 4-6 programın yeterli olduğunu söylemekte fayda var.

5. Hızlı Hızlı Diğer Özellikler

Inverter Motor: Yeni nesil inverter motorlar günden güne daha çok kullanılıyor. Eski tip motorlara göre hem enerji verimliliği bakımından hem de sağlamlık bakımından bir adım önde. Mutlaka inverter motora sahip bir ürün tercih etmeniz gerektiğinizi düşünüyoruz.

Ürün Rengi: 1. maddede paylaştığımız duruma benzer olarak mutfak dizaynınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. Beyaz > Inoks > Siyah veya Antrasit > Cam (Siyah, Gri vs.) sırası ile en çok seçim yapılan ürünler.

Sepet Fonksiyonları: Bulaşıkların farklı ölçülerde olması sepetlerin de değiştirilebilir fonksiyonlu olmasını gerektiriyor. Katlanır sepetler, yükseklik ayarlı sepetler, fincan raflı sepetler seçimini etkileyecektir.

Yukarıda yer alan bu detaylara dikkat ederek en iyi bulaşık makinesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Her zaman paylaştığımız gibi en önemli konu bütçenizdir. Bütçenize en uygun ve en özellikli-verimli ürünü seçmek için rehberimizi paylaştık. Dilerseniz; çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konumuza da göz atabilirsiniz.

 

Exit mobile version