Hangi Telefonu Almalıyım; iPhone (iOS) Mu Android Mi?

Hangi Telefonu Almalıyım?

iPhone mu Adroid mi? Ya da Hangi telefonu almayım? gibi sorular, modellerin artmasıyla birlikte daha faza ortaya çıkmaya başladı. Akıllı telefon almaya karar verenler; bu kritik soru karşısında çaresiz kalabildiği gibi kafa karışıklığı yaşatan bu soruya cevap bulabilmek için de İOS mu Android mi? arasında çokça kararsızlık yaşandığını görüyoruz. Bu yazımızda iki farklı işletim sistemine sahip cihazlar hakkında detaylara yer vermeye çalışacağız.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; iOS kapalı, Android ise açık bir yazılımdır. Kapalı yazımlar güvenlik bakımından her zaman daha iyi ancak bazı durumlarda açık yazılımlara da ihtiyaç duyulabiliyor. Ne zaman ki; iPhone cihazınıza bilgisayardan bir şeyler yüklemek istersiniz, işte o zaman karşınıza büyük engellerin çıktığını görürsünüz. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi kapalı bir yazılım olmasından dolayı, güvenlik amacıyla bu tür yüklemelere izin vermeyecektir. Ancak, açık yazılım kullandığınızda yani; Adroid sisteminde bu gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Hangi Telefonu Almalıyım; iPhone Mu Adroid Mi?

iPhone Mu Yoksa Adroid Mi Tercih Etmeliyim?

Tercih konusu tamamen kişinin kendi özgür iradesine bırakılmış bir durumdur. Yukarıda yapmış olduğumuz ve aşağıda yapacağımız açıklamaları dikkate alarak, kendinize uygun cihazı bulabilirsiniz.

Dünya üzerinde iki işletim sistemini kullanan milyarlarca insan bulunuyor. İOS yazılımını sadece bir telefon markası kullanıyor, kendi ürünü olan Apple, bu yazılım ile kullanıcılarına hizmet sunuyor. Adroid işletim sistemini kullanan telefon markaları ise; Samsung, LG, HTC, Sony gibi markalar olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone mu Android mi? Sorusuna cevap arayanlar:

Sonuç olarak; gizlilik, güvenlik ve güncelleme sizin için önemliyse, seçiminiz İOS olmalıdır. Hayır! Bunlar benim için pek bir şey ifade etmiyor, dosya paylaşımı gibi bazı detaylar benim için daha önemli diyorsanız, Adroid sizin için daha uygun bir seçimdir.

Yukarıdaki seçenekleri gözden geçirdikten sonra kararınızı vermek daha kolay olacaktır. Her ne kadar İOS, hız konusunda iyi olmuş olsa da, Android’in çok küçük bir fark ile geride olduğunu söylemek isteriz. Ayrıca; telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Exit mobile version