Modem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Birçok insan modem satın alırken bu konuda temkinli davranmaz çünkü onların amacı sadece interneti aktif konuma getirecek bir cihazın olmasıdır. Ancak, modem alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar var, bu önemli unsurları göz önünde bulundurarak yeni bir modem almak daha faydalı olacaktır. Modem alırken nelere dikkat edilmeli? İşte, detaylar..

Modem Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Modem almadan önce aşağıdaki unsurları göz önünde bulundurmak sizin yararınıza olacaktır.

Modem Türleri

Modem türü, modem almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli detaydır. İnternet sağlayıcısı tarafından sunulan internet türü oldukça önemlidir. ADSL, VDSL, Fiber gibi türleri destekleyecek modeme sahip olmak gerekir.

Ethernet Portları

Modem satın alırken ethernet portları bazı kişiler için oldukça önemlidir. Modemin arka yüzünde bulunan ethernet portları, desteklediği hız ve sayı bakımdan önemli bir yere sahiptir. Kablolu olarak kullanacağınız yazıcı ve bilgisayar gibi cihazlarınız oldukça fazla ise port sayısına dikkat etmek fayda vardır.

Modem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anten Gücü

Günümüzde internete uzaktan bağlantı oldukça önemli bir yere sahip oldu. Bu yüzden modem almadan önce anten gücüne de çok dikkat etmek gerekir. Anten Gücü; Wi-Fi olarak bildiğimiz dBi gücüne dikkat edin! 5 dBi’den başlayarak 20 dBi’ye kadar çıkabilen modemler bulunuyor. Kullanım kolaylığı ve konfor için mutlaka bu detayı göz önünde bulundurun.

Ebeveyn Desteği

Ebeveyn desteği kimisi için önemli olabilir ancak kimisi için hiç önemli değildir. Evinizde çocuğunuz varsa bu özellik oldukça işinize yarayacaktır. Anne ve babaların en çok korktuğu konu internet üzerinden çocuklarının tehlikelere maruz kalmasıdır. Ebeveyn özelliği sayesinde çocuklarınızı koruyabilir ve aynı zamanda istemediğiniz saatler dışında internete girmesini de engelleyebilirsiniz.

Exit mobile version