USB Bellek Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

USB Bellek Alırken Bunlara Dikkat

Uzun süredir bizlerle beraber olan USB bellekler, hayatımızı büyük oranda kolaylaştırıyor. Sürekli yanımızda taşıdığımız bu bellekler, veri taşıma konusunda sunmuş oldukları kolaylıklar ile her zaman büyük yardımcımız olmuştur. Peki, USB bellek alırken nelere dikkat etmek gerekir? Bu soru; USB bellek almak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biridir. Sadece USB bellek deyip geçmemeliyiz, her ne olursa olsun bazı detayları çok iyi bilmek gerekir.

USB Bellek Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

USB bellek satın alırken dikkat etmemiz gerekenler ile ilgili detayları bu yazımızda sizlere aktaracağız. Bu küçük teknolojik cihazlar aslında birer mini hard disktir.  Bu cihazların fiyatları da genel anlamda oldukça uygundur. İster 32 GB, ister 128 GB ve isterseniz de 256 GB olarak satın alabilirsiniz. Bu ürünü satın almadan önce ihtiyacınızı göz önünde bulundurmak en doğru karar olacaktır. İşte, detaylar:

USB Bellek Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Depolama Alını

İhtiyacınız doğrultusunda seçim yapmak gerekir. 1 TB’lık flaş diske ihtiyacınız varken 128 GB lik almak hiçte mantıklı olmayacaktır. Örneğin; 128 GB size yeterli geliyorken, 1 TB’lık flaş disk almak da aynı şekilde yanlış seçim olacaktır. İhtiyacınız doğrultusunda karar vermek gerekir.

Veri aktarım Hızı

USB bellek alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay; veri aktarım hızıdır. Piyasa üzerinde satışa sunulan 1.0, 2.0 ve de 3.0 hızına sahip bellekler bulunur. Bunlara ek olarak daha yüksek hızları sağlayan 3.1’in olduğunu da belirtmek isteriz. Hızlı veri aktarımı her zaman tercih sebebi olmuştur. Hız ne kadar önemli ve bu USB bellekleri ne kadar sıklıkla kullanıyorsunuz? Bu soruları kendinize sorarak doğru karara ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki iki seçeneğe ek olarak desteklenen bağlantı noktaları da önemli bir yere sahip. Elinizdeki cihazların bu ürünleri destekleyip desteklemediği önemli bir diğer detaydır. Hızlı veri aktarımı yapmak için kullandığınız cihazların destekleyip, desteklemediğini mutlaka kontrol ediniz.

 

Exit mobile version